تبلیغات
حقیقت فیزیک - نگاهی کوتاه به سمپاد و مدیر جدید
 
حقیقت فیزیک
فیزیک -شیمی- زیست - زمین شناسی و انتقادی
                                                        
درباره وبلاگ

علی صارمی متولد 1362دبیر فیزیک مجتمع آموزشی شهید بهشتی (تیزهوشان)و دبیرستان نمونه باقرالعلوم(ع)شهرستان بروجرد.ممکن است بسیاری از مطالب در راستای رشته تحصیلی بنده نباشد ولی امیدوارم در شناسایی حقایق موثر باشد.
برای ارسال نظرات، روی دایره سبز رنگ کنار عنوان هر پست کلیک کنید.
مدیر وبلاگ : علی صارمی
نویسندگان
پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
حالا ما با خانم مدیری رو برو هستیم كه تحصیلات وی «عرفان اسلامی» از «دانشگاه آزاد اسلامی»و..

سازمانی كه پس از انقلاب از نقاط قوت جمهوری اسلامی به شمار می رفت و توانسته است تعداد زیادی از دانش آموزان تیزهوش و استعداد های درخشان را حمایت كند و طی حدود 30 سال در جهت رشد و بالندگی ایشان بكوشد،رنگ تغییرات تند و سیاسی مدیریتی را به خود ندیده بود، اما دولت دكتر احمدی نژاد ثابت كرد، در آن هم می تواند ورود كند و طی كمتر از 4-5 سال، سه بار مدیر آن را تغییر دهد!


حالا ما با خانم مدیری رو برو هستیم كه تحصیلات وی «عرفان اسلامی» از «دانشگاه آزاد اسلامی» است و بر صندلی حمایت از تیزهوشان مملكت تكیه زده است.

تیزهوشان از جمله افرادی هستند كه كمتر در عرصه سیاسی كشور حضور پیدا می كنند، ترجیح میدهند در زمینه های تخصصی خود كار كنند و خود را از تلاطم امواج سیاسی دور نگه دارند. 

واقعیت این است كه موج دولت های ....... مدیران دولت احمدی نژاد در دوران تصدی وی به سمپاد هم رسید. و سازمانی كه وظیفه شناسایی و پرورش نخبگان كشور را بر عهده داشت نیز قربانی تصمیمات یك شبه شد.

نگارنده در ادامه یاداشت خود با تاکید بر لزوم بهره مندی سمپاد از مدیران برتر علمی و با تجربه با اشاره به رشته تحصیلی مدیر جدید این سازمان می پرسد :

"عرفان چه تناسبی می تواند با مدیریت تیزهوشان كشور داشته باشد؟ در حالی كه تصور می شود كسی باید در صدر سازمان تیزهوشان كشور بنشیند، كه لا اقل در دانشگاهی تحصیل كرده باشد كه صاحب رتبه باشد."

نویسنده این یاداشت در ادامه با اشاره به تاریخچه این مدارس اورده است :

آغاز مدیریت های مستعجل

"اگر پس از انقلاب در دولت های آقایان: موسوی، هاشمی و خاتمی، مدیریت این مركز مهم و خاص چالش جدی نداشت، اما در دوران دكتر احمدی نژاد كه ركورد دار تغییران مدیران است، تغییرات منحصر بفرد دامن سمپاد را هم مثل مراكز دیگر گرفت.


در سال ۱۳۸۷ جواد اژه‌ای بركنار شد. و محمد اعتمادی، عضو سابق هیئت امنا و رئیس اسبق دانشگاه صنعتی شریف، ریاست سمپاد را عهده دار شد. اما بعد از یك سال استعفا داد و سازمان مدتی را بدون مدیر سپری كرد.

در ۲۱ دی ماه سال ۱۳۸، با حكم آقای حاجی بابایی، وزیر آموزش پرورش، محمدعلی غفاری به ریاست سمپاد انتخاب شد.

جالب است، سازمانی كه طی حدود 30 سال، رنگ تغییرات بزرگ و چالشی را به خود ندیده و همیشه آهسته و پیوسته و بدور از چالش های سیاسی به خدمت رسانی مشغول بود، در دوران كوتاه زعامت دكتر احمدی نژاد این همه تغییرات داشته. آخرین تغییر، با انتصاب خانم مهری سویزی ، مسئول سابق مجله زن روز(وابسته به موسسه كیهان) و نیز مسئول سابق بسیج خواهران كشور- در اردیبهشت امسال رخ داد.

بار دیگر اثبات شد كه هیچ مدیری نمی تواند به اینده خود در دولت احمدی نژاد اعتماد كند. در این میان، این تصمیمات یك شبه، به شدت به بدنه جامعه تیزهوشان كشور و سمپادی ها اسیب وارد كرد.

انوری در پایان نگاهی اعتراض گونه دارد به سوابق مدیر جدید تیز هوشان و می نویسد :

 خانم مدیر جدید كیست؟


"بعد از آنكه پای نیروی انتظامی هم به موضوع سمپاد باز شد، اخیرا خانمی به ریاست این سازمان علمی مهم كه احتمالا باید به دور از چالش های سیاسی و برخوردهای انتظامی باشد منصوب شدند.
نگاهی كنیم به سوابق خانم «مهری سویزی» كه در سابقه وی گفته شده است از 29 سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش 27 سال مدیر بوده است. آخرین سمت وی مشاور وزیر و مدیركل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش بوده است كه یقینا به موضوع استعداد های درخشان مرتبط است.

تحصیلات خانم مهری سویزی عبار است از:

1-  مدرسی معارف اسلامی از دوره تربیت مدرس (شهید مفتح) از سال 62 الی 65
2-  كارشناسی ادبیات فارسی از دانشگاه تربیت معلم تهران از سال 67 الی 72
3-  كارشناسی ارشد عرفان اسلامی از واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد از سال 76 الی79

اولین كار اجرایی اش در سال ۶۰ مسئولیت امور تربیتی بخش خواهران منطقه ۶ تهران بوده است و بعد از آن به ترتیب مسئول امور فرهنگی منطقه ۱۳، معاون مجتمع آموزشی روشنگر قدیم، مسئول مدیران مراكز پرورش اسلامی خواهران سراسر كشور، مشاور استاندار تهران و رئیس كمیسیون بانوان، حدود ۴ سال مدیر مسئول مجله زن روز و بعد مسئول بسیج خواهران كشور و عضو شورای فرهنگی – اجتماعی زنان در دو دوره بوده است و در حال حاضر عضو هیآت رئیسه و نایب رئیس این شورا ست."

متن کامل را اینجا بخوانید :http://www.ayandenews.com/news/28613

منبع:http://rasoolpapaei2.blogfa.com/9002.aspx

نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :